Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 279 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Facka! Email

Francouzský prezident Nikolas Sarkozy pochválil Kosovo, ignorujíc více než 250 mezietnických incidentů, jejichž oběťmi byli výhradně Srbové a nealbánci.

 

BĚLEHRAD - Francouzský prezident Nikolas Sarkozy vzkázal „prezidentu Kosova“ Fatmiru Sejdiuovi, že vysoce oceňuje úspěchy „Kosova“ za poslední rok a půl od vyhlášení „nezávislosti“.

Ve snaze povzbudit další státy k uznání Kosova však zamlčel více než 250 mezietnických incidentů, jejichž oběťmi byli výhradně Srbové a další nealbánci.


 

"Za rok a půl od vyhlášení nezávislosti se váš stát dokázal zformovat na mezinárodní scéně. Další uznání Kosova a vstup do mezinárodních finančních institucí dokazují dynamiku procesů, ve kterých je Kosovo angažováno. Převzali jste na sebe řízení citlivých reforem potřebných ke konsolidaci demokracie a právního státu na Kosovu a to vše s plnou úctou k evropským hodnotám. Dali jste osobní přínos snahám, jejichž cílem je dát prostor různým společenstvím, která tvoří Kosovo a podpořili jste tak stabilitu regionu", stojí v Sarkozyho dopise.

 

Státní sekretář srbského ministerstva pro Kosovo a Metohiji Oliver Ivanović byl v hodnocení Sarkozyho dopisu krajně zdrženlivý.

"Bylo očekáváno, že Francie bude takto reagovat, ale my musíme především myslet na další aspekt naší spolupráce, na eurointegraci. Francie nám hodně pomáhá, přesto na našich vztazích zůstane navždy skvrna kvůli jejich uznání nezávislosti Kosova" zdůrazňuje Ivanović.

 

Analytik Dušan Janić se domnívá, že Sarkozy musí sám sebe očistit před světovou veřejností, aby dokázal, že nepodpořil špatný projekt.

Západ nikdy nepřizná porážku ani očividnou chybu. K tomu, aby podpořil Srbsko, mu bude muset být nabídnuto něco silnějšího, jinak se své dosavadní politiky nevzdá.

Srbsko by mělo samo Francii pomoci, aby pomalu začala svou politiku ve vztahu ke Kosovu měnit. Jejich politika kolem Kosova není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Francouzi se aktivně pokoušejí změnit svou strategii, aby se Srbsku mohli více přiblížit. Proto by nebylo správné unáhleně a euforicky reagovat na každé Sarkozyho prohlášení".

 

Podobný postoj zaujímá i Branko Branković, bývalý vyslanec v OSN.

"Není důvod komentovat postoje států, které uznaly Kosovo. Bez ohledu na všechny nátlaky se záležitost uznání nezávislosti za poslední rok a půl vůbec nepohnula. Africké, blízkovýchodní a asijské země, které jsou "na tahu", mají svých problémů dost a na Sarkozyho se příliš neohlížejí", míní Branković.

 

OSN SARKOZYHO DEMENTUJE

Seznam mezietnických incidentů na Kosovu a Metohiji v období od 17. února, kdy byla vyhlášena takzvaná nezávislost, až dodnes, prezidenta Francie stejně dementuje. Dementuje ho i poslední zpráva šéfa UNMIKu Lamberta Zaniera pro Radu bezpečnosti OSN.

"Obecná bezpečnostní situace na Kosovu a Metohiji je křehká a situace kolem počtu navrátilců je také bezútěšná. Nejvíce incidentů se odehrálo v severní části Kosova, v Brdjanech a Suvi Dolu a dále hlavně v Pomoraví v důsledku vypnutí elektřiny. Od ledna do dubna se na Kosovo dobrovolně vrátilo pouze 137 utečenců, z nichž bylo 24 Albánců, 30 Srbů a 54 Romů, Aškaliů a Egypťanů, což je zoufale málo", uvádí zpráva pro OSN.