Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 4647 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Zdokumentovaný původ Albánců Tisk Email

Sobota, 14. září 2013 / prof. dr Kaplan BUROVIĆ, akademik



Práci na vědecké pravdě o původu Albánců, které jsem věnoval celý svůj život, jsem započal před 55 lety v době mých studiích. Podrobně jsem ji představil ve svém díle KDO JSOU ALBÁNCI?, které vyšlo v Ženevě v roce 2007. Vysvětlil jsem v ní svoji vědeckou tezi a vidím, jak se v rozporu s ní vyjadřují někteří z našich vědců, kteří nejenže nezmiňují moji práci, dokonce ani moje jméno, ale pomíjejí ji, jakoby neexistovala, nebo - jako se u nás říká - je jim zcela ukradena.

 

Všechny je předčil Dr. Jovan I. Deretić, kterého jsem jedním svým článkem kolegiálně upozornil přes Internet novine Serbske na neudržitelnost jeho teze o původu Albánců, ale jak vidím na internetu (jako příklad uvádím Glas Diaspory), jsou i další, kteří se mi postavili, aniž by snesli vědecké důkazy. Využívám této příležitosti a děkuji Makedonské akademii věd a umění, že moje albanologické teze směle zanesla do své Encyklopedie, přijala je a na jejich základě v Makedonii, distancujíc se od všeho, co bylo uvedeno dříve, zdravě kráčí na cestě vědecké pravdy.

Celý článek...
 
Goraždevac: deset let od vraždy srbských dětí Tisk Email

Středa, 14. srpna 2013



Uplynulo deset let od vraždy dvou a zranění čtyři srbských děti v Goraždevci u Peće. Za tento zločin se nikdo dodnes nezodpovídal.

V kostele Svaté Bohorodičky v Goraždevci se v 11 hodin byla sloužena vzpomínková mše za Ivana Jovoviće a Pantelije Dakiće.

Zádušní mši sloužil vladyka (biskup) Theodosije a zúčastnil se jí i ředitele Kanceláře pro Kosovo a Metochii Aleksandar Vulin, což neoficiálně oznámilo Radio KIM.

Celý článek...
 
UDÁLOSTI, NA KTERÉ SE NESMÍ ZAPOMENOUT Tisk Email

Úterý, 25. června 2013 / Prof. Dr. Rajko Doleček, DrSc.



Červen 1942 byl pro Čechy smutný měsíc, když byly jednotkami SS zničeny Lidice a Ležáky a povražděno v Lidicích 340 mužů, žen i dětí a vxosadě Ležáky 44. Ve stejném měsíci, ale až v roce 1944, povraždily jednotky SS ve Francii v Oradour-sur-Glane prakticky veškeré jejich obyvatelstvo (642 mužů, žen a dětí). O těchto událostech se ví po celém světě. Mnohem méně známé jsou masakry srbského obyvatelstva vxNezávislém státě Chorvatsko (NDH) během války 1941-45 prováděné chorvatskou fašistickou zločineckou organizací ustašů (ustašovců). Šéfem státu NDH byl válečný zločinec Ante Pavelić, který se v dubnu 1941 po zničení Jugoslávie a po letech exilu vxItálii ujal vlády v Chorvatsku.

Celý článek...
 
Fakta o Kosovu, která musí znát celý svět. Tisk Email

Pátek 21. června 2013 / Zoran Vlašković



Všechny zločiny albánských separatistů a tak zvaného Nezávislého Kosova jsou příkladem porušování pravidel platných mezi civilizovanými národy a v demokracii, trvají od roku 1999 do současnosti.

To, co dělají Srbům Albánci a tzv. nezávislé Kosovo v srbských provinciích Kosovo a Metochie po roce 1999 je nehumánní a antidemokratické. S ohledem na historii lidstva to můžeme srovnat jen s divošstvím. Zločiny proti Srbům a Srbsku jsou činěny s blahosklonným požehnáním některých členů Evropské unie, a to především těch zemí, které mají v této evropské organizaci největší vliv. Že je tomu tak, nejlépe ilustrují skutečnosti z území, díky kterým by se měl celý demokratický svět stydět.

V roce 1999 byli z Kosova a Metochie Srbové vyhnáni z 314 míst.

Pouze ve třech z celkových 30 okresů nedošlo k etnickému „vyčištění“ srbských míst. Byly to okresy Leposavić a Zvečan na severu Kosmetu*/ a Štrpce na úplném jihu Kosmetu, i když i v těchto okresech byla srbská sídla napadána.

Celý článek...
 
VÁLKA – Vlastní vzpomínky - Kolaterální ztráty Tisk Email

Čtvrtek, 20. června 2013 / Prof. Dr. Rajko Doleček, DrSc.



Vícedenním leteckým bombardováním Bělehradu (06. dubna 1941) zahájilo Německo útok na Jugoslávii. Bomby a požáry zabily kolem 5 000 lidí, poškodily až zničily na 6 000 domů. Chorvatská města Němci nebombardovali. Při leteckých spojeneckých anglo-amerických útocích (měly být jen na vojenské cíle v Bělehradě, hlavně na nádraží) na Velikonoce 16. a 17. dubna 1944 zahynulo téměř 4 000 lidí. „Koberec“ bomb zasáhl „omylem“ obytné a vilové čtvrti. Hodně lidí zemřelo pro nepřipravenost na útok, chybou spojeneckých pilotů (minuli cíl o 2 kilometry), špatné zásobení zdravotnickým materiálem v okupovaném Srbsku.

Po vypuknutí války a po bombardování Bělehradu Německem přestala dodávka

Celý článek...
 
Ana Filimonova: Srbové na Kosovu a Metochii Tisk Email

Pondělí, 27. května 2013



Ani demokracie, ani práva

V prvním bodě požadavků, které zazněly na velkém protestním mítinku „Zůstáváme v Srbsku“ proti dohodě Bělehradu a Prištiny, který se uskutečnil 10. května (v Bělehradě) symbolicky ve 12.44 (jako připomenutí platné Rezoluce 1244 RB OSN), se požaduje, aby se Ústavní soud urychleně, nejpozději do třiceti dnů, vyjádřil k dohodě z Bruselu a ke všem dohodám, které uzavřela tato a předchozí vláda, a které zasahují do

Celý článek...
 
Vraní soud: osobní vzpomínky na Kosovo z let 1999-2009 Tisk Email

Pátek, 16. března 2012 / Mary Walshová



Během mých let práce v Kosovu jsem často přemýšlela o příbězích, které mi vyprávěl můj otec o svém mládí v hrabství Kerry v jihozápadním Irsku. Vyrůstal poblíž Dingle a strávil mnoho času v pohoří Kerry, kde měl příležitost pozorovat celou řadu přírodních jevů, včetně jednoho „vraního soudu“.

Jde o neobvyklý úkaz, který je zřídkakdy k vidění, ale často se o něm zmiňuje středověká literatura. Velké shromáždéní vran obklopí jednou nešťastnou obět, která je „obviněna“. Tohoto ptáka oddělí a sednou si na větve okolo něj, čechrají si peří

a každá přijímá cosi jako zvláštní roli: od žalobce a soudce až po řadového soudního sluhu.

Po jistou dobu se velmi kráká. Vrány horečnatě budují případ. Obviněný je vždy shledán vinným a odnese si následky. Zbytek skupiny se snese na oběť a uklove ji k smrti. Po „procesu“, výkonu trestu vraní vraždy (ano, tím podstatným jménem je „vražda“) odlétají a ponechávají zbité tělo obviněného shnít.

Celý článek...
 
15. únor – Den státnosti Republiky Srbsko Email

V tento den začalo před 207 lety období v dějinách známé jako srbská revoluce, čímž vyvrcholil srbský odboj za konečné osvobození od turecké nadvlády. V roce 1835 byla téhož dne v tehdejším srbském knížectví vyhlášena první srbská ústava, která je dle náboženského svátku „Sretenje Gospodnje“ nazývána také Sretenjská ústava. 15. únor je proto kvůli významu těchto událostí pro srbský stát oslavován jako Den státnosti Srbska.

Celý článek...
 
Rozbíjení Jugoslávie: rozhovor s Dianou Johnstone Email

 

Jak jste vnímala Jugoslávii před jejím rozpadem? Co bylo na tomto společenství obdivuhodné? A co tak obdivuhodné nebylo? 

Každé společenství má své dobré i špatné stránky. Nejsem schopna celkově posuzovat tak složité společenství, jakým byla bývalá Jugoslávie.

Ze své osobní zkušenosti vím, že obdivuhodné nebylo, že v době Titova života byla Jugoslávie osobní diktaturou. Tito neřídil všechno, ale ve sporných případech měl právo činit konečná rozhodnutí. Nejtvrdší represe se týkaly komunistů loajálních k Sovětskému svazu po Titově roztržce se Stalinem v roce 1948. Represe však není tím jediným, co je špatné na diktatuře, na systému, který podporuje pokrytectví a nedostatečně postihuje nekalé nebo nemoudré jednání. Bez ohledu na nedemokratický režim bylo nicméně vždy snadné v Jugoslávii nalézt kritické intelektuály, kteří mysleli samostatně a říkali, co si myslí.

Celý článek...
 
Gazimestan Email
Historické území bitvy na Kosově poli, která byla svedena 28.června 1389, se nachází cca 5 km severně od Prištiny.
 alt

V boji se zde střetla srbská armáda (25 000 mužů) pod vedením kníže Lazara s tureckou armádou (40 000 mužů) pod vedením sultána Murata I.

Na straně knížete Lazara bojovali i pravoslavní Albánci a podle některých pramenů i čeští žoldnéři, na straně tureckých Osmanů žoldnéři z italského Janova. V bitvě Srbové bojovali proti ohromné přesile tureckých bojovníků a třebaže Srbové tuto bitvu fakticky prohráli, utrpěli Turci na své straně obrovské ztráty.

Celý článek...